SIK SORULAN SORULAR | Dora Medya Yeni Nesi Dijital Baskı Merkezi
Bizimle İletişime Geçin
Aşağıdaki iletişim bilgileri ile bize ulaşabilirsiniz.
Hürriyet Mahallesi. 1738 Sokak İmge Apt, D:Kat:5/9, 33150
Yenişehir/Mersin
SIK SORULAN SORULAR
Baskı dosyaları neden CMYK olmak zorunda?
Baskı dosyaları neden CMYK olmak zorunda?
CMYK formatında parlak renkler oluşturulamaz ve uygunluğu dijital ortamda görünürlüğünden farklı olur. Bu yüzden tasarladığınız tasarımın baskıda farklı bir görünüm almaması için tasarımı baştan aşağı tüm katmanlarıyla CMYK kodlarına uygun olarak seçmeniz veya düzenlemeniz gerekmektedir.
ECO Solvent boya nedir?
ECO Solvent boya nedir?
"Eko solvent" mürekkepler, rafine mineral yağdan alınan eter ekstraktlarından gelir, aksine nispeten düşük VOC içeriğine sahiptir ve yeterli havalandırma olduğu sürece stüdyo ve ofis ortamlarında bile kullanılabilir. Çok az kokuları vardır, bu nedenle normalde iç mekan grafikleri ve tabelaları ile kullanılabilirler. Bu kimyasallar, mürekkep püskürtme uçlarına ve bileşenlerine güçlü çözücüler kadar agresif bir şekilde saldırmazlar, bu nedenle bu kadar sürekli temizliğe ihtiyaç duymazlar (gerçi bazı baskı kafası markalarının neredeyse tüm mürekkeplerle sorunları vardır). Eko solvent mürekkebi, baskı teknisyeninin tam güçlü geleneksel solvent mürekkebi kadar tehlikeli dumanları soluma riski olmadan kapalı alanlarda baskı yapılmasına olanak tanır
Billboard ölçü ve özellikleri nelerdir?
Billboard ölçü ve özellikleri nelerdir?
Billboard : Türkiye genelinde 350x200cm'dir. Blueback (Arkasımavi) kağıt kullanılır. ECO solvent olarak basılır. Baskı Türk olarak Türkiye'nin her yerine anlaşmalı kargo ile tam zamanında teslim edilir.
Raket (CLP CityLight) Ölçü ve Özellikleri Nelerdir?
Raket (CLP CityLight) Ölçü ve Özellikleri Nelerdir?
Raket : CLP veya CityLight olarakda bilinir. Standart ölçüleri 118x175cm'dir. Özel ışık geçiren kağıt kullanılır. ECO solvent olarak basılır. Baskı Türk olarak Türkiye'nin her yerine anlaşmalı kargo ile tam zamanında teslim edilir.
BillboardPlus Ölçüleri ve Özellikleri Nedir?
BillboardPlus Ölçüleri ve Özellikleri Nedir?
BillboardPlus : İki billboard genişliğindedir. 700x200cm. Blueback (Arkasımavi) kağıt kullanılır. ECO solvent olarak basılır. Baskı Türk olarak Türkiye'nin her yerine anlaşmalı kargo ile tam zamanında teslim edilir.
Megalight Ölçü ve Özellikleri Nedir?
Megalight Ölçü ve Özellikleri Nedir?
Megalight : ADML olarakda bilinir. Şehirlere göre değişiklik gösterebilir. Lütfen kesin ölçüyü netleştirin. Genellikle ölçü 352x247'dir görünür alanda 341x245'dir. Işıklı vinil yada standart 280gr vinil tercih edilebilir. Doar Medya olarak Türkiye'nin her yerine anlaşmalı kargo ile tam zamanında teslim edilir.
Megaboard Ölçüsü ve Özellikleri Nedir?
Megaboard Ölçüsü ve Özellikleri Nedir?
Megaboard: Çift yönlü bir açık hava reklam ürünüdür. Genellikle ölçü 575x275'dir. Çift yön olduğu için 2 adet olarak takım halinde hesaplanır. 280gr vinil tercih edilir. Dora Medya olarak. Türkiye'nin her yerine anlaşmalı kargo ile tam zamanında teslim edilir.
Giantboard Ölçü ve Özellikleri Nedir?
Giantboard Ölçü ve Özellikleri Nedir?
Giantboard: 730x200cm dir. Kalacağı alana ve süreye göre ince yada kalın vinil tercih edilir. Türkiye'nin her yerine anlaşmalı kargo ile tam zamanında teslim edilir.
Duvar Dış Cephe Reklamlarında Hangi Ürün Tercih Edilir?
Duvar Dış Cephe Reklamlarında Hangi Ürün Tercih Edilir?
Büyük ölçü duvar ve cephe giydirme işlerinde avrupa vinil yada mesh (delikli vinil/branda) tercih edilmelidir. Eğer arka planda pencere yada cam varsa ışık alması açısından mesh da doğru bir tercih olur.
Dekota (Foreks) Nedir? Nerelerde Kullanılır?
Dekota (Foreks) Nedir? Nerelerde Kullanılır?
Reklam sektörü başta olmak üzere bir çok sektörde kullanılan bir malzemedir. Etiket yapımı, tabela yapımı, görsel sunumu, mobilya sektörü, ara bölmelerde, raf yapımında vs... birçok bölümde kullanılır. Toz PVC hammaddesinin içine ajan denilen kimyasallar homojen bir biçimde karıştırılarak çekme hattında üretilen levhalardır. Bu işlemin yapılmasındaki amaç malzemenin yoğunluğunu düşürerek birim başına kullanılan PVC miktarını azaltmak, böylelikle kaynakları daha doğru kullanmaktır. PVC foam levhalar piyasada dekota ya da foreks olarakta bilinirler. Tam Türkçe karşılığı köpük PVC levhadır. Hafif bir malzemedir. Dolayısıyla işleme,taşıma ve istifleme rahatlığı sunmaktadır. Malzemenin özgül ağırlığı düşürüldüğü için de sert pvc ye göre çok daha ekonomiktir. Alternatif üretilen mallara göre -köpük polistren, fotoblok vs. – hayli öndedir. Bu malzemelerden daha düzgün bir yüzeye sahiptir. Daha rijit, daha işlenebilir, daha uzun ömürlüdür. Uygun ölçülerde istenirse Baskı Türk tarafından Türkiye'nin her yerine kargo ile zarar görmeden gönderilir. Not: CNC ile özel kesim yapılır